סוגים שונים של דיו למדפסות

מהפיכת הדיגיטציה שעוברת על העולם בשנים האחרונות אמנם צמצמה, לכאורה, בצורה ניכרת את השימוש במדפסות, אולם, מצד שני, היא גם חשפה אותנו למגוון רחב יותר של ראשי דיו למדפסת, כך שאולי, אחרי הכל, בעלי המדפסות דווקא נהנים ממנה.

סוגים שונים של דיו למדפסות

סוגי המדפסות השונות, כמו גם סוגי עבודות הדפסה שונות, מכתיבים לנו שימוש בסוגי דיו שונים. כתוצאה מכך, נוכל למצוא מגוון נרחב של ראשי דיו למדפסת שעשויים להיות תלויים בסוג המדפסת למשל, ראשי דיו למדפסת ברדר, דיו למדפסת hp או טונר למדפסת brother. וגם תלויים בכמות ההדפסות שעל המדפסות שלכם לעמוד בה. נוסף לכך, קיימות חברות שונות ומוכרות פחות המייצרות ראשי דיו חלופיים וזולים למותגים הידועים (למשל, תואם לראש דיו למדפסת hp). יחד עם זאת, רצוי לזכור, כי בריאותה של המדפסת שלכם תלויה, במידה רבה, בדיו ובראשי הדיו שבהם אתם משתמשים, ולכן, אולי כדאי להקשיב לחברות המייצרות מדפסות שממליצות להשתמש בראשי הדיו המקוריים, למרות שמחירם גבוה יותר, כצפוי.

סוגי ראשי הדיו למדפסות

ככלל, ניתן לחלק את ראשי המדפסות למספר סוגים עיקריים:
מדפסות הזרקת הדיו תעבודנה עם ראש דיו שבו נוזל, לעומתן, מדפסות לייזר משתמשות בטונר (מחסנית הממולאת באבקה), וישנן מדפסות המשתמשות בדיו מוצק העשוי גושי חומר צבעוני דמוי שעווה, מופק משמנים צמחיים ונדבק לנייר המודפס במהלך התהליך.
מחסניות דיו למדפסות השונות (נוזל, אבקה או מוצק) נמכרות בגדלים ובצורות שונים ומיועדות להתאים לדגמי המדפסות השונים. כיום, בשוק ישנן חברות רבות שמייצרות מחסניות דיו מקוריות, מחסניות דיו חליפיות (תואמות) ומחסניות ממוחזרות. חשוב לרכוש את הסוג המחסנית המתאים, מכיוון שלמדפסות ישנן תושבות ראש דיו שונות, שאליהם, ראשי הדיו חייבים להתאים באופן מדויק.

סוגי הדיו שבמחסנית

מרבית מדפסות הזרקת דיו עושות שימוש בדיו נוזלי המבוסס על פיגמנטים או מבוסס על צבע. דיו מבוסס הפיגמנטים נקשר לנייר באופן מעט טוב מזה המבוסס על צבע, ולכן, הוא מפחית את הסיכון לזליגת הצבע על הנייר (בשל שימוש בכמות קטנה יותר של דיו לצורך השגת אותו הצבע). מצד שני, הדיו המבוסס על צבע מסוגל לספק מגוון גוונים רחב יותר, אולם הוא עלול לדהות בשל רגישותו לחשיפתו לשמש. מדפסות הלייזר, כפי שציינו קודם, משתמשות בטונר, של חומר אבקתי, אשר במהלך ההדפסה נזרק ומתמזג לתוך סיבי הנייר.

השוואת עלות מול תועלת

למרות שעלותו של ראש הדיו המקורי מוגדרת כ"יקרה" (יחסית למחסניות החילופיות או הממוחזרות) הדיו בו הוא מאיכות גבוהה יותר והמחסנית תואמת לגמרי לתושבת שמדפסת. כתוצאה מכך, כמות התקלות מצומצמת וההדפסה בצבעים איכותית יותר. מאידך, אם מרבית ההדפסות שלכם כוללות טקסט, ואולי, אפילו אינכם נזקקים לצבעים, אלא מדפיסים רק בשחור-לבן, תוכלו לרכוש ראש דיו תואם או ממוחזר ולצמצם את הוצאות הדיו למדפסות שלכם.

אינפוגרף הינה חברה לציוד משרדי המספקת ללקוחותיה גם מדפסות דיו, מדפסות לייזר ומדפסת משולבת.

אינפוגרף מוצרי נייר (1991) בע"מ | ציוד משרדי | טל'   03-500-55-55 | פקס   03-550-40-99   | המכתש 6 פינת רחוב החורטים 2 אזור תעשיה חולון | ח.פ 511582264
Logate Technologies | בניית אתרים