הכל על תהליך ייצור הנייר

למרות שניתן היה לחשוב כי בעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים חשיבותם של מוצרי הנייר תלך ותפחת, מסתבר, כי למרות כל התחזיות של העתידנים המתקדמים, מוצרי הנייר עדיין תופסים חלק משמעותי למדי בחיי היומיום שלנו, ולפעמים, הם אפילו עדיפים על המדיות הדיגיטאליות השונות.

העיקרון שמאחורי ייצור הנייר

כעקרון, נייר מיוצר משבבי עץ שרוסקו ועורבבו במים, עד שהם הופכים לעיסת הנייר. לאחר שמוסיפים לעיסה דבק וחומרים שמלבינים אותה, מיובשת העיסה מהמים שבה והופכת לשכבה שטוחה. אז, גלילי מכבש גדולים מהדקים אותה ומחממים עד למצב של ייבוש הסיבים שבעיסה היבשה וחיבורם זה לזה. כך נוצר גליל נייר גדול שייחתך מאוחר יותר לגיליונות נייר קטנים יותר. הגיליונות הללו ישמשו לייצורם של מוצרי הנייר שונים.

ייצור נייר מודרני

כיום, במפעלי מוצרי נייר רבים משתמשים לצורך ייצורו של הנייר גם בהוספת חומרים כימיים שונים במהלך ייצור עיסת הנייר. כך, למשל, בייצור פתקיות צבעוניות (ממו) יתווספו לעיסת הנייר חומרי צבע (פיגמנטים) וכן הלאה. כמו כן, בשל המגמה הירוקה, לעיתים קרובות, ממוחזרים הניירות הישנים לצורך יצירת עיסת הנייר הרטובה.

סוגים שונים של מוצרי נייר

את מוצרי הנייר ניתן לחלק לפי פרמטרים שונים - למשל, מוצרים העשויים מנייר חדש מול מוצרי נייר העשויים נייר ממוחזר. אולם, החלוקה הנפוצה ביותר של מוצרי הנייר מתייחסת אליהם על פי ייעודם ותחום השימוש בהם.
למשל, קיימת משפחת מוצרי נייר המיועדת ללימודים, בה נמצא מחברות מסוגים שונים, דפדפות ופנקסים לכתיבה. משפחת מוצרי הנייר לעסקים או למשרדים תכלול מדבקות להדפסה לעסקים במגוון סוגים וגדלים, גליל נייר לקופות, אטיקטים (תוויות), מעטפות מסוגים שונים, פנקסי חשבוניות וקבלות, ניירות לצילום והדפסה וכיו"ב. גם מוצרי הנייר המעוצבים נחשבים למשפחת מוצרי נייר, ובהם, נפגוש, למשל, הזמנות לאירועים, סרטי קישוט, כרטיסי ברכה, נייר מכתבים מעוצב (לשימוש עסקי או אישי) וכו'. 

נייר בעידן החדש

למרות "גילו" של הנייר (מקורו במצרים העתיקה, שם יוצר הפפירוס מגומא), מהמאה ה-18, שבה החל, למעשה, ייצורו של הנייר באופן תעשייתי ולשימוש ההמונים, קשה לחשוב על תחום שמתחדש בזכות המודרניזציה יותר מאשר תחום ייצור מוצרי הנייר. גם כיום, התחום ממשיך להתפתח, ובכל יום אנחנו פוגשים מוצרים וסוגים חדשים של נייר. נביא לדוגמה את נייר הזרעים (נייר שבו משולבים זרעים וניתן לשתול אותו באדמה ולקבל עציץ פורח), נייר תות (נייר משובח העשוי מקליפת ענפים צעירים של עץ התות), הנייר הממוחזר (שאותו כבר הזכרנו קודם והוא מתכתב עם מגמת המחזור והשמירה על הסביבה) וכן הלאה. אף התחביבים המבוססים על מוצרי הנייר חווים פריחה בשנים האחרונות ומצבם של העוסקים ביצירת מודלים תלת-ממדיים עשויים נייר, דקופאז' ואוריגמי מעולם לא היה טוב כל כך! אינפוגרף מייצרת סוגים שונים של מוצרי נייר למשרד לפי דרישת הלקוח.

 

אינפוגרף מוצרי נייר (1991) בע"מ | ציוד משרדי | טל'   03-500-55-55 | פקס   03-550-40-99   | המכתש 6 פינת רחוב החורטים 2 אזור תעשיה חולון | ח.פ 511582264
Logate Technologies | בניית אתרים