כל מה שצריך לדעת על בחירת דפים למדפסת

נייר a4 למדפסת

הדפסה איכותית נותנת הרגשה טובה לקורא והופכת את הטקסט למרשים וייצוגי הרבה יותר. אין ספק כי הדפסה על גבי נייר איכות מעניקה לטקסט הכתוב משמעות גדולה הרבה יותר וכמו כן – מושכת יחס רציני יותר.

רבים מבעלי המדפסות בוחרים את חבילת הדפים הזולה ביותר שהם מוצאים או את זו שעליה קיבלו המלצה מחברים. למעשה, כל מדפסת היא ייחודית בפני עצמה ומתאימים לה סוגים שונים של דפים. כמו  כן, כל הדפסה מצריכה הגדרות ייחודיות משלה. שימוש בנייר שאינו מתאים למדפסת או לחומר אותו מעוניינים להדפיס יהפוך את ההדפסה ללא נעימה לעין.  סוג הנייר הינו בעל השפעה משמעותית ביותר על איכות התמונה או הטקסט שנרצה להדפיס.

כיצד נדע לבחור את סוג המדפסת הרצויה לנו?

רוב המדפסות הביתיות כיום הינן מדפסות הזרקת דיו. מדפסת הזרקת דיו מצריכה התאמה של נייר ייחודי. הנייר המתאים למדפסת זו הינו נייר שעבר טיפול מיוחד. למדפסת הזרקת דיו מתאים רק סוג של נייר ובשימוש בסוגים אחרים – ההדפסה פשוט לא תצא באיכות גבוהה. ישנם שלושה גורמים מרכזיים הקובעים את איכות ההדפסה: הברק, יכולת הספיגה של הנייר והיצרן שלו. 

ברק הנייר

ברק הנייר הינו פונקציה של מידת הליטוש. נייר מלוטש יותר מביא לתוצאה איכותית יותר מאשר נייר לא מלוטש או כזה המלוטש רק באופן חלקי. נייר לא מלוטש יגרום להחזרי אור לכיוונים שונים, מה שייצור תמונה לא איכותית. על מנת שהתמונה תהיה באיכות גבוהה חשוב שהנייר יהיה חלק ופיזור האור יהיה לכיוון אחד. על מנת לקבל דוגמה בולטת ניתן לראות את העיתונים השונים – חלקם מחוספסים יותר וחלקם מחוספסים פחות.

ספיגה

מגוון רחב של דפים למדפסת

יכולת הספיגה של הנייר גם היא מהווה פרמטר משמעותי באיכות ההדפסה הסופית. בכל הנוגע להדפסת דיו חשוב ביותר כי הנקודה המוזרקת תהיה בדיוק באותו גודל של מגע הדיו בנייר באותה הנקודה הספציפית. ספיגה גדולה מדי לתוך הנייר תיצור תמונה באיכות ירודה. ספיגה גבוהה של הדו תגרום לנקודה להיות לא אחידה, בעלת גבולות מטושטשים ומרחקים שונים ממרכז נקודת הדיו.

יצרן

על איכות היצרן של הנייר לא ניתן להתפשר. ייצור נייר פוטו למדפסות הזרקת דיו הוא אינו עניין של מה בכך אלא דורש ניסיון רב בתחום. לא רבים מהמפעלים הקיימים כיום ויכולים להציע שירותים של ייצור נייר למדפסת הזרקת דיו באיכות גבוהה.

 

 

 

 

 

אינפוגרף מוצרי נייר (1991) בע"מ | ציוד משרדי | טל'   03-500-55-55 | פקס   03-550-40-99   | המכתש 6 פינת רחוב החורטים 2 אזור תעשיה חולון | ח.פ 511582264
Logate Technologies | בניית אתרים